...

Czym różni się zawieszenie przednie M0 od M1? Leave a comment

Czym różni się zawieszenie przednie M0 od M1? monorim

Różnice między zawieszeniem przednim Monorim M0 oraz M1 to przede wszystkim amortyzator. W zawieszeniu M0 amortyzator ma inną budowę niż ten w M1. Sprężyna, która odpowiada za prace zawieszenia schowana jest wewnątrz odkręcanej obudowy.  Sprężyna, która znajduje się w środku posiada różne klasy twardości. Należy dopasować twardość według własnych potrzeb. Aby dokonać regulacji skoku należy odkręcić górną pokrywę amortyzatora oraz wymienić sprężynę na twardszą lub bardziej miękką. Ważne jest to, aby złożyć wszystkie części zgodnie z kolejnością w jakiej zastaliśmy zawieszenie złożone fabrycznie. W zestawie zawieszenia M0 znajdują się dwie sprężyny o różnych parametrach. Niebieska zalecana jest dla wagi użytkownika powyżej 85 kg. Żółta poniżej 85 kg. Konstrukcja tłoka M0 przypomina amortyzator gazowy.
Zawieszenie M1 to zawieszenie, którego centralnym punktem jest amortyzator regulowany pokrętłem. Amortyzator ma sprężynę umieszczoną w sposób widoczny dla użytkownika. Zawieszenie to pozwala na dokładne wyregulowanie skoku według własnych preferencji. Kręcąc pokrętłem w prawo dokręcamy sprężynę co automatycznie sprawia, że zawieszenie będzie twardsze. Kręcąc w lewo rozprężamy sprężynę co sprawia, że hulajnoga będzie bardziej pracować na nierównościach.
Które zawieszenie do hulajnogi jest lepsze? Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie samemu. Oba zawieszenia spisują się świetnie w trudnym terenie! Polecamy przemyśleć sobie czy zawieszenie przednie będzie łatwiej regulować poprzez pokrętło czy wymianę sprężyny. Konstrukcja jest identyczna w zawieszeniu M0 oraz M1.
Podsumowując: Zawieszenia różnią się tylko samym amortyzatorem. Budowa w obu przypadkach jest taka sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *